تبلیغات
جستجو - فرزاد فرزين: بيمه هنرمندان موسيقي به يک شوخي دراماتيک تبديل شده است

جستجو

اهالي موسيقي در گفت‌وگو با اميد از مشكلات صنفي خود مي‌گويند
فرزاد فرزين: بيمه هنرمندان موسيقي به يک شوخي دراماتيک تبديل شده است

FARZAD FARZIN

 فرزاد فرزين که از مسوولان مي‌خواهد بيمه و بازنشستگي هنرمندان موسيقي را تأمين کنند، معتقد است بيمه هنرمندان موسيقي به يک شوخي دراماتيک تبديل شده است. او مي‌گويد: سخت‌گيري براي اجراي کنسرت و دادن مجوز، خواننده را مجبور مي‌کند براي تأمين معاش، کارهاي ديگري ـ که شايد در شان او هم نباشد ـ انجام دهد يا دوشغله شود.

فرزاد فرزين، خواننده پاپ، در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگي اميد درباره وضعیت نابسامان بیمه و بازنشستگی اهالي موسيقي گفت: پس از گذشتن از فيلترهاي بسيار، وقتي خواننده مجاز شدي و توانستي براي آلبوم‌هايت مجوز بگيري در برابر مشکلات جدي قرار مي‌گيري؛ پس از آن متوجه مي‌شوي مجاز هم که باشي هيچ حمايتي از تو صورت نمي‌گيرد؛ نه بيمه داري و نه حقوق؛ پس به کار ديگري نياز خواهي داشت.

او افزود: متاسفانه عده زيادي از خوانندگان تحت پوشش هيچ بيمه‌اي نيستند و بيمه برايشان يک شوخي دراماتيک محسوب مي‌شود. شرايط کپي غير مجاز و دريافت آهنگ‌ها از اينترنت خواننده و شرکت پخش‌کننده آلبوم را متضرر مي‌کند. برگزاري کنسرت هم که اگر بخواهي مجاز باشد آن قدر وقت‌گير و پرزحمت است که به صورت تقريبي مي‌توان گفت غيرممکن است.

خواننده تيتراژ کوله‌پشتي در ادامه گفت: اهالي موسيقي هم مانند ديگر اهالي هنر از از اوضاع کنوني ناراضي و گله‌مند هستند؛ با اين تفاوت که عرضه آثار آنها هم مشکلات خاص خودش را دارد.

او افزود: شرايط کنوني برايم بسيار خسته‌کننده شده و آستانه تحملم پايين آمده؛ موسيقي هنر است و ضابطه مي‌خواهد ولي گويا در حال حاضر کساني که داراي رابطه‌هاي خاص هستند راحت‌تر از ديگران فعاليت مي‌کنند.

خواننده تيتراژ برنامه صبح آمد در پايان تصريح کرد: بسياري از خوانندگان از چهره خود براي تبليغات کالا استفاده مي‌کنند شايد اين امر به دلايل مالي باشد، اما مسوولان بدون فراهم آوردن شرايط مناسب براي فعاليت و معيشت اهالي موسيقي فقط به تعداد خط قرمزها اضافه مي‌کنند. سخت‌گيري براي اجراي کنسرت و دادن مجوز، خواننده را مجبور مي‌کند کارهاي ديگري که شايد در شان او هم نباشد انجام دهد و يا دوشغله شود. کمترين توقع ما از مسوولان حمايت از اهالي موسيقي با تامين بيمه و حقوق و مزاياي بازنشستگي در دوراني است که قادر به کار نيستند تا فرار استعدادها و کنسرت‌هاي غير مجاز و آلبوم‌هاي زير زميني کمتر شود.منبع:
http://www.webgardi2.blogfa.com

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 8 اسفند 1387 توسط istgah1388 istgah1388
درباره وبلاگ